شن نخودی

سنگدانه های شن در دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند. سنگدانه های مصنوعی از طریق خرد نمودن سنگها بزرگ تولید می شوند از لحاظ شکل ظاهری تیز گوشه بوده و سطح بسیار سخت و خشنی دارد. در سنگدانه های طبیعی به دانه های بزرگتر از 2 میلی متر شن می گویند و به صورت طبیعی در رودخانه ها یافت می شود. سنگدانه های طبیعی به دو دسته گرد گوشه و یا تیز گوشه ( شکسته) تقسیم می شوند.

شن گرد گوشه

این نوع شن دارای بافت سطحی صاف می باشند و از سایش سنگ ها در رودخانه ها و از طریق اصطکاک سنگ ها بر روی یکدیگر بدست می آید.

شن تیز گوشه ( شکسته)

این دسته از شن دارای سطحی زبر و خشن هستند و از شکسته شدن سنگ ها بدست می آید، شن های تیز گوشه دارای لبه های مشخص می باشند.

شن نخودی یکی از انواع شن طبیعی می باشد و همانطور که از نام آن پیداست به دلیل شباهت شکل ظاهری آن از لحاظ اندازه به نخود، شن نخودی نام گرفته است. شن نخودی یا شن گرد از رودخانه ها و در حاشیه های آبراه ها برداشت می شود و پس از انتقال آن به کارخانه و پس از شستشو و الک شدن در دو نوع شن نخودی و بادامی به مشتریان عرضه می شود. این سنگدانه های طبیعی به سبب عبور جریان آب، شکل ظاهری آنها گرد گوشه و کروی بوده و به دلیل سطح صیقلی آن اصطکاک کمتری ایجاد می کند و به همین جهت برای بتن ریزی بسیار مناسب می باشد. شن نخودی در رنگ های مختلف نظیر سفید، قهوه ای و خاکستری، طوسی یافت می شود و اغلب طیف رنگی خنثی است. برخی از مراکز عرضه کننده شن نخودی، این نوع شن را به روش مصنوعی نیز تولید می کنند، که این روش موجب تولید شن نخودی در رنگ های متفاوت می شود.


موارد کاربرد شن نخودی

شن نخودی به سبب بافت ریز و سبکی وزن و همچنین قیمت مناسب آن در مصارف بسیاری کاربرد دارند، شن نخودی می تواند در طراحی فضاهای باز و سبز و شکل دهی برای ایجاد مسیر و یا پر کردن مسیر های موجود در باغ ها مورد استفاده قرار گیرد. یکی از کاربردهای دیگر سنگدانه های طبیعی نخودی در زیباسازی و محوطه سازی فضاها می باشد، که می توان از شن نخودی به ویژه شن های رنگی در زیبا سازی باغچه ها و گلدان ها و فضاهای سبز و روف گاردن ها بهره برد و همچنین در زیبا سازی پارک های شهری نیز می توان مورد استفاده قرار بگیرد.

به عنوان مثال از شن نخودی سفید به سبب رنگ آن در فضاهای سبز، منجر به زیبا سازی و همچنین بزرگتر به چشم آمدن فضا می شود. علاوه بر آن در دکوراسیون ها و طراحی های داخلی و خلق فضاهای خلاقانه نیز کاربرد دارد. و در زیبا سازی آکواریوم ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. و علاوه بر آن در زهکشی های مناسب به ویژه در خاک های رسی کاربرد دارد.

شن نخودی
محصول قيمت
شن نخودی گراول نوین رضی آباد 91,000 تومان
شن نخودی گراول ایران فریمکو تماس بگیرید
شن نخودی گراول انبار تهران تماس بگیرید
شن نخودی گراول انبار شهریار 83,000 تومان
شن نخودی گراول انبار تهراندشت تماس بگیرید
شن نخودی گراول انبار پاکدشت تماس بگیرید
شن نخودی گراول انبار کرج تماس بگیرید
شن نخودی 4.75 میلی متر نوین رضی آباد 91,000 تومان
شن نخودی 4.75 میلی متر ایران فریمکو تماس بگیرید
شن نخودی 4.75 میلیمتر انبار تهران تماس بگیرید
شن نخودی 4.75 انبار شهریار 83,000 تومان
شن نخودی 4.75 میلیمتر انبار تهراندشت تماس بگیرید
شن نخودی 4.75 میلیمتر انبار پاکدشت تماس بگیرید
شن نخودی 4.75 میلیمتر انبار کرج تماس بگیرید
شن نخودی شکسته ایران فریمکو تماس بگیرید
شن نخودی شکسته انبار تهران تماس بگیرید
شن نخودی شکسته انبار شهریار تماس بگیرید
شن نخودی شکسته انبار تهراندشت تماس بگیرید
شن نخودی شکسته انبار پاکدشت تماس بگیرید
شن نخودی شکسته انبار کرج تماس بگیرید
شن نخودی شکسته نوین رضی آباد 85,000 تومان
نتایج 1 تا 21 از کل 21 نتیجه