ماسه شکسته

ماسه شکسته
نتایج 1 تا 17 از کل 17 نتیجه

به طور کلی ماسه در دو دسته طبیعی و مصنوعی قرار می گیرد و ماسه شکسته جزء دسته ماسه مصنوعی قرار می گیرد. ماسه مصنوعی پس از خرد کردن و آسیاب کردن سنگ های بزرگ که از معادن استخراج شدند و همچنین از قلوه سنگه ها ( شن های درشت دانه ) در سایزهای بالاتر از 25 میلیمتر، که توسط دستگاه های هیدروکن (سنگ شکن ها ) عمل خردکردن آنها صورت گرفته و پس از عبور از الک ها ماسه شکسته با دانه بندی 5 – 0 و  6 – 0 میلیمتر تولید می شود. ماسه شکسته به دلیل همین فرایند تولید و شکستن از لحاظ شکل ظاهری ماسه هایی تیز گوشه هستند. شن و ماسه از پرکاربردترین مصالح سنگی در دنیا محسوب می شوند و به دلیل در دسترس بودن و از منبع آن طبیعی است.


مزایا و معایب استفاده ماسه شکسته

ماسه شکسته از نظر میزان مقاومت، بسیار مقاومت بالایی دارد و مستحکم است. در مجموع با توجه به معایب برداشت سنگ رودخانه ای و آسیب رسانی به چرخه اکوسیستم رودخانه، ماسه شکسته می تواند جایگزین مناسبی برای آن باشد. ماسه شکسته قابلیت فشرده سازی بیشتری دارد و همچنین قالب های ریخته گری شده توسط ماسه شکسته، میزان تحمل دمایی بیشتری دارد، در نتیجه امکان خروج گاز بیشتری دارد. یکی از معایب استفاده از ماسه شکسته برای تهیه ملات سیمانی این است که این نوع ماسه در ساخت ملات، نیاز بیشتری به آب و سیمان دارد.


موارد کاربرد ماسه شکسته

استفاده به عنوان ملات ساختمانی در دیوار چینی ها و .. به سبب وجود بخشی خاک به همراه آن، که از لحاظ استحکام و دوام کارایی بیشتری داشته و بخشی از فضاهای خالی را پر می کند. ماسه شکسته به سبب ساختار آن و پر کردن تمام فضاهای خالی، مناسب ترین نوع ماسه محسوب می شوند. ملات تهیه شده توسط ماسه شکسته بسیار با کیفیت و سطح یکنواخت و یکدستی دارد.