مخلوط شن و ماسه دوبار شور

مخلوط شن و ماسه دوبار شور
نتایج 1 تا 9 از کل 9 نتیجه

به طور کلی هنگامی که شن و ماسه طبیعی از حاشیه رودخانه ها یا معادن سنگی استخراج میشوند و پس از بررسی آنها از اینکه فاقد آهک باشند شن و ماسه را برای شسته شدن به کارخانه های مرتبط حمل میکنند تا از خاک و و ریزدانه های مخلوط آن پاک شود.

مخلوط شن و ماسه دوبارشور در واقع ترکیب ماسه طبیعی دوبار شور و شن دوبار شور ( در اندازه 11-25 میلی متر) است. برای تولید این نوع مصالح ساختمانی نیاز است شن و ماسه به میزان مساوی ترکیب شوند. مگر اینکه به نیاز و سفارش مشتری این ترکیب تغییر کند.


خصوصیات مخلوط شن و ماسه دوبار شور

مخلوط شن و ماسه دوبار شور ( یا دوبار شوی) به دلیل طی کردن فرایند جداسازی و شستشو، در نتیجه میزان خاک و یا مواد اضافی و زائد مخلوط شن و ماسه شسته میشود ( حداکثر میزان مواد اضافه نباید از سه درصد بیشتر باشد) ، و این امر باعث می شود که بتن حاصله از آن کیفیت و استحکام بیشتری داشته باشد و سنگدانه ها در هنگام اختلاط به خوبی به یکدیگر بچسبند. شن و ماسه دوبار شور سبب چسبندگی بیشتر ملات بنایی می شود. البته به دلیل این نوع تولید قیمت مخلوط شن و ماسه دوبار شور نسبت به مخلوط شن و ماسه شسته کمی گرانتر است.
لازم به ذکر است که مخلوط شن و ماسه دوبار شور باید از سنگ های آهکی سخت، سیلیکاتی و سیلیسی باشد. شن و ماسه طبیعی به دلیل اینکه از تکه سنگهایی که در اثر جریان آب رودخانه روی هم غلطیده اصولا شکل ظاهری آنها گرد گوشه بوده ولی دانه های شن و ماسه شکسته دارای گوشه های تیز هستند که به اصطلاح به آن تیز گوشه نیز گفته میشود.


کاربرد شن و ماسه دوبارشور

مخلوط شن و ماسه دوبار شور به دلیل اینکه دوبار شسته میشود و دارای کمترین خاک است برای تهیه بتن و قطعات بتنی همچنین ملات بنایی بسیار مناسب بوده و بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.