مخلوط شن و ماسه شکسته

مخلوط شن و ماسه شکسته
نتایج 1 تا 7 از کل 7 نتیجه

مخلوط شن و ماسه که اصلی ترین مواد تشکیل دهنده ساخت بتن به شمار میروند با توجه به نوع کاربری، در فرایند تولید آن ترکیب متفاوتی خواهند داشت. و هر بنا که با بکار بردن بتن ساخته شود نسبت به سایر ساخته ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند. در این مطلب قصد داریم درباره مخلوط شن و ماسه شکسته که پرکاربرد نیز است اطلاعاتی را دراختیار شما قراردهیم.


انواع مخلوط شن و ماسه

شن و ماسه مخلوط شده در انواع گوناگونی تولید و ارائه میشود، در ادامه به برخی انواع مخلوط شن و ماسه اشاره می‌‌کنیم:

مخلوط شن و ماسه شکسته که در این مقاله به جزئیات بیشتری از آن میپردازیم، متناسب با کارخانه تولید شده دارای دسته بندی های متفاوت و کیفیت های گوناگونی برای آن وجود دارد.


مخلوط شن و ماسه شکسته

مخلوط شن و ماسه شکسته از شکستن تکه سنگ های درشت و خرد شدن آن بدست می آید که به وسیله سرندهای (الک) مخصوص دانه بندی می‌شود. این نوع شن و ماسه فاقد سطوحی صاف و صیقلی هستند. و به دلیل اینکه در فرایند تولید شکسته و دارای گوشه های تیز هستند در اصطلاح به آن شن و ماسه تیزگوشه نیز گفته میشود. با توجه به مناطق جغرافیایی مختلف جنس سنگ های درشت و شکسته متفاوت است. همچنین نوع الک مورد استفاده در مخلوط شن و ماسه شکسته با توجه به نوع نیاز مشتری تعیین می شود.


کاربرد مخلوط شن و ماسه شکسته

  • از این نوع محصول برای بتن ریزی های وسیع مانند سدها از سنگدانه های بزرگتر استفاده می شود.
  • مخلوط شن و ماسه شکسته به دلیل اصطکاک بالای میان سنگدانه های آن و تیز گوشه بودن آن در جاده سازی بسیار کاربرد دارد.

لازم به ذکر است نکته بسیار مهمی را در هنگام انبار کردن و نگه داری شن و ماسه توجه داشت این که محل نگهداری باید بصورتی باشد که مواد خارجی و زیان آور آسیبی به آنها وارد نکند.