قیمت سیمان پوزولانی

قیمت سیمان پوزولانی
محصول وضعیت موجودی قيمت
سیمان پوزولانی ویژه خمسه موجود 63,000 تومان
سیمان پوزولانی ارومیه موجود 62,600 تومان
سیمان پوزولانی آرتا اردبیل موجود 62,000 تومان
سیمان پوزولانی ممتازان کرمان موجود 58,400 تومان
سیمان پوزولانی تهران موجود 57,500 تومان
سیمان پوزولانی ویژه زابل موجود 57,000 تومان
سیمان پوزولانی توسعه ماهان کرمان موجود 56,000 تومان
سیمان پوزولانی کرمان موجود 53,400 تومان
سیمان پوزولانی ویژه زنجان موجود

پوزولانی

52,000 تومان
سیمان پوزولانی آبیک موجود 47,500 تومان
سیمان پوزولانی شهرکرد موجود 47,000 تومان
سیمان پوزولانی فراز فیروزکوه موجود

پوزولانی

39,500 تومان
نتایج 1 تا 12 از کل 12 نتیجه

پوزولان به پوزولانا یا خاکستر پوزولانی( pulvis puteolanus) نیز شناخته می‌شود که حاصل انفجار آتشفشانی، یک سلیس طبیعی باساختار سیلیس-آلومینیومی است که در دمای معمولی طی واکنش شیمیایی با کلیسیم هیدروکسید ترکیب و واکنش نشان می‌دهند که به واکنش پوزولانی معروف هستند. هرچند که یونیان باستان پیشگام استفاده از پوزولان یکی از کانسارهای انباشت طبیعی کان‌سنگ (سنگ معدن)، بوده‌اند اما رومی‌ها در شهر پوزولی ایتالیا نزدیک به 2000 سال پیش آن را برای ساختمان‌ها و سازه‌های زیر آب استفاده کردند.
پولازون‌ها به خودی خود خاصیت چسبندگی ندارد، اما در شکل پودر ریز، در مجاورت رطوبت و درجه حرارت معمولی با هیدروکسید کلسیم واکنش شیمیایی ایجاد کرده و ترکیباتی را به وجود می‌آورد که تبدیل به خاصیت سیمانی و چسبندگی می‌شود. پوزولان‌ها از نظر ترکیب‌های شیمیایی، کانی و سنگ‌شناسی با هم اختلاف زیادی دارند اما تقریبا رفتار یکسانی در ترکیب آب و آهک ایجاد می‌کنند. در کل پوزولان‌ها به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شود. پوزولان‌ها طبیعی با مواد، آتشفشانی، آواری، آلی و آذرآوری هستند اما پوزولان‌های مصنوعی در فرآیند حرارت‌دهی استاندارد، خواص پوزولان‌های طبیعی را به دست می‌آورند که عبارتند از خاکستر بادی با منشاء سوختن ذغال سنگ در نیروگاه‌های حراراتی و دوده سیلیس با منشاء حاصل از کوره‎های قوسی الکتریکی در جریان تولید فلز و آلیاژهای سیلیسم.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

دسته‌بندی پوزولان‌های طبیعی و مصنوعی

یکی از خطراتی که کاهش دوام بتن را تهدید می‌کند، حمله سولفات‌ها است که برای مقابله با آن معضل و افزایش مقاومت بتن در ترکیب سیمان‌ها از پوزولان‌های طبیعی استفاده می‌شود. ماده اصلی سیمان پوزولان، خاکسترها و پوکه‌های آتش‌فشانی است که سیلیس آن‌ها به علت زود سرد شدن به صورت پوک و غیربلوری درمی‌آیند که با مخلوط کردن نسبت وزنی 1 به 4، بهترین مقاومت بتن را ارائه می‌دهد. سیمان پوزولانی از ترکیب 15-40 درصد پوزولان با کلینکر سیمان معمولی و آسیاب کردن این مخلوط به دست می‌آید. به دلیل فراوانی معادن پوزولانی در ایران، این نوع سیمان با خاصیت کندگیری و ضدسولفاتی قیمت ارزان و مناسبی دارد.

سیمان پوزولانی


مزایایی سیمان پوزولان

بسیاري از خواص بتن، بر اثر استفاده از مواد پوزولانی بهبود می‌یابد. همچنین در فرآیند تولید سیمان پوزولانی آسیب به محیط زیست و تولید گازهای گلخانه‌ای کاهش می‌یابد. از دیگر مزایایی سیمان پوزولانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش میزان مصرف سیمان
 • مقرون به صرفه
 • کاهش سرعت و میزان حرارت در فرآیند ابگیری سیمان
 • افزایش مقاومت 28 روزه بتن
 • کاهش نفوذپذیری و افزایش پایانی بتن
 • بالا رفتن مقاومت بتن در برابر حمله اسیدها و قلیایی سنگدانه‌ها
 • جلوگیری از ترک خوردن سطحی و گسترده بتن
 • کاهش گل آذین بتن

با این حال که سیمان پوزولانی از مزایایی گسترده‌ای برخوردار است اما وجود ترکیبات شیمیایی و مواد سیلیکاتی در این نوع سیمان باعث کاهش مقاومت آن در برابر فرسایش و هوازدگی می‌شود. همچنین مقاومت فشاری این سیمان در روزهای اولیه بسیار پایین و بعد از 28 روز کیفیت خود را به دست می‌آورد.


موارد مورد مصرف از سیمان پوزولانی

کمپانی LafargeHolcim، سالیان‌ زیادی است که در صنعت مصالح ساختمانی و فعالیت دارد و دهه‌های زیادی است که در بازار بین‌المللی به رقابت می‌پردازد. مدیران این کارخانه در مورد کاربرد سیمان‌های پوزولانی در ساخت و ساز اعتقاد دارند: ما سیمان پوزولان را برای پروژه‌های ساختمانی تولید می‌کنید تا پیشرفتی باشد برای ساخت مسکن‌های کوچک و ارزان قیمت تا زیرسازی پروژه‌های بزرگ مانند سدها، پل‌ها ساختمان‌های بزرگ و ...
همچنین سیمان پوزولانی در هنگام هیدارته شدن حرارت کمتری آزاد می‌کند به همین خاطر در بتن‌ریزی‌های حجیم و گسترده و جاهایی که بتن در معرض خطر حمله سولفات‌ها است کاربرد دارد. از دیگر موارد مورد استفاده از سیمان پولازون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مناسب برای ساخت و ساز در محیط‌های بسیار گرم و مرطوب
 • ساخت سازه‌های دریایی و نزدیک به ساحل
 • سد سازی
 • سازه‌های هیدرولیکی
 • نما و تزئین داخلی ساختمان
 • ملات سنگ تراشی و گچ کاری
 • مناطق یا مواردی که استفاده از سیمان پرتلند محدود یا صفر است
 • ساخت قطعات پيش ساخته سبك


سیمان پرتلند پوزولانی ویژه

سیمان پرتلند پوزولانی ویژه، نوع دیگر سیمان پوزولانی است که 40 تا 50 درصد وزن سیمان از مواد پوزولانی تشکیل می‌دهد. این سیمان حرارت ناشی از هیدراتاسیون را کاهش و با افزایش املاح شیمیایی آن را مقاوم‌تر می‌سازد. به طور معمول از سیمان پوزولانی ویژه جهت ساخت و سازهایی که به بتن‌ریزی حجیم و گسترده و شرایطی که با تهاجم شیمیایی روبه‌رو است استفاده می‌شود.


تفاوت سیمان پوزولانی با سیمان پرتلند

سیمان پوزولانی نوعی از سیمان پرتلند و بسیار شبیه به سیمان معمولی است اما چیزی که باعث تفاوت این دو نوع سیمان می‌شود عدم خاصیت چسبندگی و جنس سیلیکاتی آن است. همچنین تفاوت دیگر سیمان پوزولانی با سیمان پرتلند در تعداد انواع آن بوده که پرتلند 5 نوع و پوزولانی در 2 نوع است. شاید عمده‌ترین تفاوت بین این دو سیمان را بتوان در زمان واکنش هیدراتاسیون دانست، زیرا سیمان پوزولانی در زمان واکنش آبگیری، گرمای کمتری را نسبت به سیمان پرتلند از خود متصاعد می‌کند. همچنین قیمت سیمان پوزولانی نسبت به سیمان پرتلند ارزان‌تر و مقرون‌به صرفه است.


قیمت سیمان پوزولانی

قیمت سیمان پوزولانی به عوامل متعددی بستگی دارد که می‌تواند روی قیمت نهایی آن تاثیرگذار باشد. قیمت پایه سیمان پوزولانی برای هر تن در نوع عمده فروشی (فله) و خرده فروشی (پاکتی) با هم دیگر تفاوت دارند. همچنین درجه سیمان، میزان درخواستی، برند تولیدکننده، حمل و نقل و مکان تحویل سیمان دیگر عواملی هستند که در قیمت نهایی سیمان تاثیر زیادی دارند. توجه داشته باشید در هنگام خرید سیمان به تاریخ تولید آن دقت کنید، زیرا سیمان بیشتر از یک‌سال دیگر قابلیت و کیفیت اولیه خود را نخواهد داشت.