قیمت سیمان سفید

قیمت سیمان سفید
محصول وضعیت موجودی قيمت
سیمان سفید اصفهان موجود 66,000 تومان
سیمان سفید فراز فیروزکوه موجود

سفید

62,000 تومان
سیمان سفید شرق مشهد موجود 58,400 تومان
سیمان سفید کرمان موجود 54,400 تومان
سیمان سفید نی ریز ( سنیر ) موجود 33,000 تومان
نتایج 1 تا 5 از کل 5 نتیجه

به طورکلی رنگ سیمان‌ها به دلیل وجود سولفات آهن، منیزیم و دوده ناشی از سوخت به رنگ تیره تولید می‌شوند. برای سفید شدن سیمان باید روند تولید و مواد اولیه آن تغییر کند، یعنی سولفات منیزیم و دوده حذف و از سوخت دیگری برای آن استفاده می‌شود. سیمان سفید از همه لحاظ به سیمان پرتلند و معمولی شبیه است به جز درجه بالا سفید بودن، به همین دلیل تا حدودی نسبت به سیمان تیره گران‌تر بوده زیرا نیاز به اصلاح اساسی در روش تولید آن ضروری است. به همین خاطر استفاده از این سیمان به جای سیمان معمولی برای تولید بتن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نخواهد بود.

برای تولید سیمان سفید از خاک رسی که میزان سولفات آهن و منیزیم آن کمتر از 8/0 درصد باشد، استفاده می‌شود، برای جبران اندک بودن میزان این دو ماده، مقداری نشادر به مخلوط اضافه می‌کنند. همچنین برای جلوگیری از تولید نکردن دوده، سوخت کوره را تغییر می‎‌دهند که به طورمعمول از گاز استفاده می‌شود. برای افزایش سفیدی سیمان و همچنین مقاومت و گیرش از سنگ گچ، سنگ آهک و سنگ‌هایی با رنگ دانه سفید استفاده می‎شود. به خاطر داشته باشید که سیمان سفید، از نظر مقاومت، گیرش و قدرت چسبندگی همانند سایر سیمان‌ها است و همان‌طور که ذکر کردیم تفاوت عمده آن‌ها در رنگ مواد اولیه، مراحل تولید و قیمت نهایی خواهد بود.


آنچه در ادامه خواهید خواند:

مزایای سیمان سفید

عمده‌ و مهم‌ترین مزیت استفاده از سیمان سفید برای بتن تزئینی بوده که پایه رنگ‌آمیزی آن خنثی و نتایج ثابت رنگی ایجاد می‌کند. همچنین سیمان سفید طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را برای تولیدات ساختاری، بتن معماری، محصولات ساختمان و سنگ‌های مصنوعی تزیینی ایجاد می‌کند. از دیگر مزایایی استفاده از سیمان سفید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عمر مفید و طولانی ( در صورت ترکیب درست)
 • عدم ریختگی و پوسته پوسته شدن در طی گذشت زمان
 • افزایش راندمان کاری
 • مقرون‌ به صرفه برای انجام کارهای تزئینی

با این‌که سیمان سفید در صنعت کارهای لوکس ساختمانی کاربرد فراوانی داشته و طرفداران خود را دارد اما این سیمان بدون عیب نخواهد بود. عدم نداشتن تنوع رنگ، جذب گرد و غبار، نفوذپذیری در برابر آب و ترک‌پذیری در مرور زمان از مشکلاتی است که بسیاری از مصرف‌کنندگان با آن روبه‌رو خواهند شد.

سیمان سفید


موارد مورد استفاده از سیمان سفید

سیمان سفید، محصولی است ویژه که به طورعمده برای زیباسازی و کارهای تزئینی در پروژه‌های ساختمانی به کار می‌رود. سیمان سفید به دلیل مقاومت فشار بالایی که دارد در ساخت و سازهایی که نیاز به دوام و مقاومت بیشتری داشته باشد کاربر دارد. از دیگر موارد مورد استفاده از این نوع سیمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نمای ساختمان
 • پر کردن شیارها
 • روسازی دیوارها
 • قطعات بتنی
 • تولید محصولات پیش‌ساخته
 • ماده اولیه اصلی سیمان رنگی
 • دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان
 • پودر بندکشی بین درزهای کاشی، سرامیک، موزاییک، سنگ مصنوعی و کفپوش
 • ساخت سنگ‌های ریخته‌گری

نمای ساختمان با سیمان سفید


نمای ساختمان با سیمان سفید

همان‌طور که گفتیم یکی از موارد کاربرد سیمان سفید، استفاده در پروژهای لوکس به ویژه نماسازی بوده که امروزه استفاده از آن در ایجاد یک نمای سفید سیمانی مورد استقبال فعالان صنعت ساخت و ساز قرار گرفته است. جالب است بدانید که مهندسین و پیمانکاران نیز به دلیل ارزان بودن نما سیمان سفید نسبت به نمای سنگ، کامپوزیت، آجری و ... آن را می‌پسندند. مقاومت و ماندگاری بالای سیمان نسبت به دیگر نماهای ساختمانی به خصوص در برابر هرگونه تغییرات جوی و شرایط آب و هوایی و همچنین ایجاد یک نمای صاف و یکپارچه نیز از دیگر نکات مثبتی است که باعث می‌شود، بسیاری از افراد این نما را انتخاب کنند.

با این حال استفاده از نمای سیمانی سفید، دارای معایبی نیز است که باعث می‌شود خیلی از مهندسین از آن استفاده نکنند. عمده‌ترین مشکل استفاده از نمای ساختمانی با سیمان سفید جذب گرد و غبار و تیره شدن کار بعد از گذشت زمان خواهد بود. همچنین سیمان سفید باعث افزایش وزن سازه خواهد شد و در مقابل رطوبت به ویژه در مناطق مرطوب گزینه‌ی مناسبی نیست. شایان ذکر است که قیمت نما ساختمان با سیمان سفید به عواملی مختلفی بستگی دارد که عبارتند از ابعاد، نوع و محل پروژه، تجربه و دقت مهندسین، نوع مصالح و مواد مصرفی، ابزار جانبی و ...


قیمت سیمان سفید

قیمت سیمان سفید نسبت به سیمان‌های معمولی نزدیک به دو برابر گران‌تر است. در واقع در میان انواع سیمان، سیمان سفید یکی از گران‌ترین نوع شناخته می‌شود. علت افزایش قیمت در سیمان سفید به دلیل مواد اولیه آن است که ترکیبی از اکسید آلومینیوم، گچ، فلدسپات، شیشه و اکسیدآهن به عنوان گدازه خواهد بود. همچنین از دیگر عوامل افزایش قیمت سیمان سفید نسبت به سیمان‌های دیگر را باید استفاده از آسیاب‌های سرامیکی عنوان کرد. به همین خاطر این نوع سیمان برای بتن‌ریزی مقرون به صرفه نخواهد بود و بسیار مهم است که نوع فعالیتی که قصد داریم برای آن از سیمان سفید استفاده کنید مشخص کرده و بنا به نیاز مقدار آن را تعیین کنید.

برای خرید سیمان سفید، عوامل مختلفی در قیمت‌گذاری آن که به صورت تن محاسبه می‌شود تاثیرگذار خواهد بود. برند تولیدکننده، مقدار و تعداد سیمان سفید درخواستی، درجه ساخت، هزینه باربری، تحویل در محل پروژه یا درب کارخانه و نوع وسیله حمل و نقل از مواردی هستند که در فروش سیمان سفید تاثیر خواهند گذاشت. به خاطر داشته باشید که در سیمان‌ سفید نامرغوب پودرسنگ به در مقادیر بسیار بالا اضافه می‌شود. پودر سنگ یکی از مواد اصلی در ترکیب سیمان سفید و به عنوان پرکننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال اگر این ماده در مقادیر زیادی در سیمان سفید موجود باشد، سیمان پس از خشک شدن شکننده و ترک خورده می‌شوند. به همین خاطر بهتر است در هنگام خرید به مرغوب بودن و کیفیت سیمان سفید دقت کنید.