افرند توسکا

دوده سیلیسی (میکرو سیلیس)
محصول وضعیت موجودی قيمت
دوده سیلیسی (میکرو سیلیس) افرند توسکا موجود تماس بگیرید
فلای اش
محصول وضعیت موجودی قيمت
فلای اش افرند توسکا موجود تماس بگیرید
زئولیت
محصول وضعیت موجودی قيمت
زئولیت افرند توسکا موجود تماس بگیرید
نتایج 1 تا 3 از کل 3 نتیجه

تاریخ تاسیس شرکت افرند توسکا: 1372

مؤسسین شرکت افرندتوسکا از دهه 80 میلادی فعالیت های مطالعاتی خود را با بهره گیری از متخصصان داخلی آغاز نمودند. اهداف مطالعات این گروه تحقیق بر روی انواع زئولیت های ایران متمرکز گشت. با کشف معادن سطحی زئولیت حاوی رگه هایی با خلوص بالا در مناطق مختلف کشور بویژه در استان های سمنان و آذربایجان شرقی مطالعه بر روی کار برد آنها، روش های استخراج و فرآوری زئولیت ها با به انجام رساندن طرح های تحقیقاتی متعدد در قالب پایان نامه های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ادامه یافت. در نهایت با بدست آمدن یافته های جدید در موارد متعدد مصرف نوعی خاص از زئولیت فرآوری شده به نام کلینوپتیلولایت در صنایع پرورشی دام، طیور و آبزیان همچنین در کشاورزی فعالیت موسسین این شرکت وارد مرحله جدیدی شد. زئولیت فرآوری شده افرند توسکا با نام تجاری آنزیمیت و کشاویت به مصرف کنندگان معرفی و از سال 1373 شمسی ( 1993 میلادی ) در بازار مصرف عرضه گردید.

ابتدا در سال 1372شمسی ( 1992 میلادی ) شرکت افرند توسکا ثبت و با در اختیار گرفتن معادن استان های سمنان و آذربایجان شرقی استخراج و فرآوری زئولیت کشف شده آغاز گردید و با ابداع روش های نوین فرآوری ضمن به ثبت رساندن آن در اداره ثبت اختراعات و اکتشافات و دریافت مجوز تولید از سازمان دامپزشکی کشور، تولید انحصاری این ماده در ایران جهت مصرف در خوراک دام، طیور و آبزیان در انحصار شرکت افرند توسکا قرار گرفت بدین طریق با گسترش فعالیت های اقتصادی شرکت افرند توسکا سراسر کشور تحت پوشش توزیع محصول قرار گرفت.

زئولیت استخراجی توسط شرکت افرندتوسکا بعد از انجام آزمایش های مختلف جهت حصول اطمینان از کیفیت و خلوص آن و پس از انجام فرآوری های لازم در اندازه های مختلف مناسب برای حیوانات مختلف دانه بندی گردیده و درپاکت های دولایه لمینت دار با وزن خالص 40 کیلوگرمی بسته بندی شده و به بازار مصرف عرضه می گردد . شرکت افرندتوسکا تنها شرکتی ایرانی است که مجوز تولید زئولیت جهت مصرف در خوراک دام، طیور و آبزیان را از سازمان دامپزشکی کشور اخذ نموده است.


کارخانه های شرکت افرند توسکا

 هم اکنون کار استخراج از معادن استان های سمنان و آذربایجان شرقی ادامه دارد و محصول استخراج شده در دو باب کارخانه که یکی در سمنان و دیگری در کرج قرار دارد فرآوری، دانه بندی و بسته بندی شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. لازم به ذکر است که دریافت گواهی ISO 9001/2000 و همکاری های نزدیک با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران از افتخارات این شرکت محسوب می گردد. همچنین جهت ترویج و آگاهی بخشی مصرف کنندگان به زوایا و ظرایف مصرف آنزیمیت هر ماهه مقالاتی در نشریات تخصصی کشور به چاپ می رسد. همچنین برگزاری همایش های متعدد در شهرهای مختلف کشور و برگزاری کارگاه آموزشی جهت رسیدن به اهداف ترویجی این شرکت در دستور کار قرار داشته و ادامه خواهد یافت.


محصولات شرکت افرند توسکا

  • زئولیت

کلمه زئولیت (zeolite) مشتق از دو کلمه یونانی است که با هم به معنای سنگ جوشان می باشد (ریشه یونایی "زین " به معنای جوشیدن و "لیتوس" به معنای سنگ است) و این نام مبتنی بر این واقعیت است که در هنگام حرارت دادن زئولیت، مقدار زیادی آب، به صورت بخار خارج می شود. زئولیت ها جامدات بلورین با منافذ ریزند، پیوند مولکول های آب در شبکه این کانی ها ضعیف است و در اثر دما بدون آنکه ساختمان شبکه فرو ریزد، آب خود را از دست می دهند و این عمل به صورت برگشت پذیر انجام می شود. زئولیت ها به صورت شبکه کریستالی شامل اکسیژن و آلومینیوم یا سیلیس هستند که به صورت ساختمانی سه بعدی درآمده اند.

در سال های اخیر طرح های توسعه ی عظیمی در کشور برای افزایش تولید سیمان آغاز شده است. به طوی که پیش بینی شده می شود تا چند سال آینده ایران به یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده سیمان تبدیل می شود. مسلما این میزان افزایش در تولید سیمان سبب رشد فزاینده ی مصرف انرژی در کشور خواهد شد و متعاقبا مسائل زیست محیطی جدی خصوصا ازنظر تولید گاز کربنیک، ایجاد خواهد شد. در نتیجه استفاده از مواد پوزولانی خصوصا پوزولان های طبیعی به عنوان جایگزین بخشی از سیمان مصرفی می تواند گزینه ای بسیار درخور توجه برای کاهش مصرف سیمان باشد. همچنین با توجه به رشد صنعت ساختمان در بخش های گوناگون به ویژه سد سازی و لزوم ساخت سازهای بتنی با عمر مفید بیشتر و کارآیی بهتر خصوصا در محیط هایی با شرایط نامناسب همچون حاشیه خلیج فارس، اهمیت استفاده از پوزولان ها به ویژه پوزولان های طبیعی که در دسترس و ارزان قیمت باشند بیش از پیش مشخص می شود. این در حالی است که پزولان های کارآمد و رایج در دنیا همچون دوده سیلیسی، خاکستر بادی، متاکائولین و روباره در ایران یا به طور محدودی تولید می شوند یا از خارج از کشور وارد می شوند و قیمت نسبتا زیادی دارند.