تاریخ روز: جمعه 28 خرداد 1403

قالب خاص بتن

محصول وضعیت موجودی قيمت
قالب ستون گرد 3 متر با قطر 30
بروزرسانی: 1 هفته قبل
موجود تماس بگیرید
قالب ستون گرد 3 متر با قطر 50
بروزرسانی: 1 هفته قبل
موجود تماس بگیرید
قالب ستون گرد 3 متر با قطر 100
بروزرسانی: 1 هفته قبل
موجود تماس بگیرید
قالب ستون گرد 2 متر با قطر 30
بروزرسانی: 1 هفته قبل
موجود تماس بگیرید
قالب ستون گرد 2 متر با قطر 50
بروزرسانی: 1 هفته قبل
موجود تماس بگیرید
قالب ستون گرد 2 متر با قطر 100
بروزرسانی: 1 هفته قبل
موجود تماس بگیرید
قالب ستون گرد 2 متر با قطر 120
بروزرسانی: 1 هفته قبل
موجود تماس بگیرید
قالب ستون گرد 2 متر با قطر 150
بروزرسانی: 1 هفته قبل
موجود تماس بگیرید
قالب ستون گرد 2 متر با قطر 180
بروزرسانی: 1 هفته قبل
موجود تماس بگیرید
قالب ستون گرد 1 متر با قطر 30
بروزرسانی: 1 هفته قبل
موجود تماس بگیرید
قالب ستون گرد 1 متر با قطر 50
بروزرسانی: 1 هفته قبل
موجود تماس بگیرید
قالب ستون گرد 1 متر با قطر 100
بروزرسانی: 1 هفته قبل
موجود تماس بگیرید

قالب خاص بتن یک قالب فلزی است که در سازه ‌های بتنی خاصی استفاده می ‌شود به گونه‌ ای که گاهی اوقات در پروژه‌ های عمرانی مختلف ممکن است امکان استفاده از انواع قالب فلزی استاندارد، قالب پیش ساخته و یا دیگر قالب های فلزی مدولار وجود نداشته باشد. در این صورت برای سازه بتنی باید یک قالب خاص طراحی و ساخته شود. قالب خاص بتنی معمولا برای سازه‌ های بتنی با اشکال متفاوت، نامنظم، دارای قوس، خم و زاویه‌ های که قائمه نیستند ساخته می‌شود، که در ادامه با انواع این قالب خاص بتن فلزی بیشتر آشنا خواهید شد.

این نوع قالب خاص بتنی طبق درخواست سفارشات مشتری و با توجه به نیاز پروژه ممکن است به اشکال مختلف هندسی متقارن و یا نامتقارن دارای انحنای طولانی و یا قوس زیاد باشند توسط کادر مجرب شهر بتن سازنده انواع قالب بتن فلزی، طراحی و ساخته می ‌شود. قالب خاص بتنی دارای دسته‌ بندی‌ های مختلف و تنوع خاصی هستند از جمله، انواع قالب ستون گرد، تونل، قالب نیوجرسی، قالب پل و دیگر قالب‌ های فلزی بتن ریزی

قالب خاص بتنی


مقایسه قالب بتن خاص و سایر قالب ها

قالب ها به دو نوع قالب مدولار (استاندارد) و خاص تقسیم می شوند. نوع استاندارد ابعاد ثابتی دارد؛ و کاربرد اصلی آن در ساخت و سازهای معمولی می باشد و اما قالبهای خاص بتنی دارای ابعاد مشخصی می باشند و کاربرد آن جهت استفاده در قطعات و ساخت ساز های خاص می باشد. این نوع نیاز به طراحی و سفارش قبل از تولید را دارد و از قبل پیش ساخته نمی باشند. این نوع از قالب، معمولا در هنگام بتن ریزی با حجم بالا و یکپارچه بر روی قطعات با ابعاد بزرگ، کاربرد دارد. تفاوت دیگر در ضخامت ورق های مورد استفاده در هر یک می باشد. ضخامت ورق ها در قالب مدولار 3 یا 5 میلیمتر و این عدد در قالب خاص ممکن است تا 8 میلیمتر نیز برسد. زاویه قالب استاندارد 90 درجه است در صورتی که قطعاتی با زاویه غیر از 90 درجه داریم، باید از قالب خاص استفاده نمود.

قالب بتن خاص

 

ساخت قالب خاص بتنی

قالب خاص بتنی به سفارش مشتریان، طبق ساختار سازه بتنی و نیاز مشتری، طراحی و مراحل ساخت توسط بهترین پرسنل شهر بتن پیگیری می ‌شود. در طراحی آن همواره نکاتی در نظر گرفته می شود تا مواردی از قبیل مراحل بتن ریزی و جدا کردن قالب ها، به بهترین وجه ممکن انجام شود و بالاترین کیفیت ممکن به مشتری عرضه شود. با این حال شما باید همواره در روند سفارش و تولید قالب بندی خاص، نکاتی را در نظر داشته باشید از جمله اینکه:

  • زمان تولید قالب نسبت به دیگر قالب ‌های فلزی از جمله قالب استاندارد بیشتر طول می‌کشد.
  • بیشتر انواع قالب های بتنی از نوع قالب بتن خاص هستند که؛ در نهایت با قیمت بیشتری نسبت به دیگر قالب عرضه می شوند.
  • برای تولید این نوع از قالب، به نقشه و جزئیات بیشتر از اندازه های قالب نیاز است.
  • بعد از تائید اندازه ها و تهیه نقشه قالب سازه بتنی کار طراحی قالب آغاز و نقشه نهایی آماده می شود.
  • به کمک نقشه نهایی جزئیات وزن و قیمت تمام شده قالب توسط کادر مجرب شهر بتن مشخص شده و به مشتری اعلام خواهد شد.

چرا شهر بتن بهترین انتخاب برای تولید قالب خاص بتنی است؟

حتما تا همین الان به این نتیجه رسیده اید که ساخت قالب خاص بتنی یک امر کاملا حرفه ای و پیچیده است و اگر اشتباهی در روند طراحی قالب خاص رخ دهد خسارات ناشی از آن جبران ناپذیر است. احتمالا برای شما سوال شده است که چرا این کار را باید به دست تیم شهر بتن بسپارم؟ چگونه اصلا به این تیم اعتماد داشته باشم، وقتی پای اعتبار و برند من در میان است؟!

به هیچ نگران نباشید؛ در ادامه تمام جوانب این مسئله را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم.

خب، شما حق دارید که این سوالات را داشته باشید و همانقدر هم حق دارید که پاسخ آنها را بدانید. شهر بتن سه ویژگی شاخص دارد که می توانید به واسطه آنها به ما اعتماد کنید؛ درست همانطور که شرکت های بزرگ راه سازی و عمرانی کشور با ما همکاری داشته اند.

✔️ اولین ویژگی؛ حتما می دانید که مدیر مجموعه شهر بتن جز قدیمی ترین افراد است که در ایران شروع به تولید قالب بتونی خاص کرد؛ این یعنی ما مدت طولانی است که مشغول ساخت قالب های خاص هستیم؛ و این مدت زمان نشان دهنده چه چیزی است؟ تجربه! تجربه مدیران و مهندسین مجموعه شهر بتن به تنهایی می تواند ضامن این باشد که شما قرار است یک طراحی و اجرا کامل و بدون نقص داشته باشید که بر اساس معیارهای زیادی شکل گرفته است.

✔️ دومین ویژگی؛ رزومه یک مجموعه دومین شاخص برای ایجاد اعتماد بین برندها و مجموعه ها است. رزومه ای که شما می توانید براحتی با مشاهده کارهای اجرایی این مجموعه پی به آن ببرید و متوجه میزان توانایی تیم شهر بتن شوید.

✔️ سومین ویژگی؛ آخرین مورد که همواره از ابتدای فعالیتمان، هدفمان نیز بوده است که همه سازندگان و گروه های عمرانی کشور پی به اهمیت و نکات کیفیت قالب بتن خاص ببرند؛ که بابت همین مسئله ساعت ها مشاوره تخصصی در زمینه ساخت قالب خاص فلزی به مهندسان عزیز این سرزمین داده ایم.

کلام آخر، مشاهده فرمودید که چرا شهر بتن بهترین انتخابی است که شما می توانید برای طراحی و اجرای قالب خاص بتن داشته باشید. پس حالا که به اهمیت تین ماجرا پی برده اید و انتخاب نهایی خود را کرده اید؛ بهتر است فرصت را غنیمت بشمارید و از رقبای خود برای مدت طولانی فاصله بگیرید.