ساختمان‌سازی یک فرآیند پیچیده و طولانی است و مراحل مختلفی دارد. افرادی که در اجرای یک پروژه عمرانی دخیل هستند باید دانش و مهارت لازم را برای ساخت یک بنای استاندارد و ایمن داشته باشند. فعالیت های اجرایی شهر بتن تنوع زیادی دارد و به مهندسان و کارفرمایان کمک می‌کند پروژه‌های عمرانی خود را با موفقیت تکمیل کنند. برون ‌سپاری بخشی از عملیات اجرای ساختمان، برای مثال برون سپاری بتن ریزی مزایای زیادی برای مجریان پروژه دارد و به یک رویکرد رایج در صنعت ساختمان‌سازی تبدیل شده است.


مزایای برون سپاری فعالیت‌ها در ساختمان سازی

برون سپاری قراردادی است به موجب آن اجرای یک عملیات یا فرآیند خاص به یک شرکت دیگر محول می‌شود و مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

افزایش کارآمدی

یکی از بزرگ‌ترین مزایای برون سپاری امکان بهره بردن از دانش یا مهارت‌های یک تیم متخصص است. برای مثال، شما به عنوان مجری پروژه با بهره‌گیری از فعالیت های اجرایی شهر بتن و برون سپاری بتن ریزی به این شرکت می‌توانید از تجربه پرسنل حرفه‌ای و آخرین تکنولوژی‌های روز بهره‌مند شوید.

کاهش هزینه

یکی از دلایل اصلی انتخاب برون سپاری کاهش دادن هزینه‌ها است. قالب‌بندی در صورتی که درست اجرا نشود باعث هدر رفتن سرمایه می‌شود و خسارت‌های زیادی ایجاد می‌کند. شهر بتن با طراحی حرفه‌ای و ارائه انواع قالب بتن به کاهش دادن هزینه‌ها و اجرای اصولی ساختمان کمک می‌کند.

تمرکز روی فعالیت‌های اصلی

برون سپاری بعضی از فعالیت‌ها وقت بیشتری در اختیار افراد یا شرکت‌ها قرار می‌دهد و آن‌ها را قادر می‌کند روی فعالیت‌های اصلی خود تمرکز کنند.

انعطاف‌پذیری نیروی کار

با کمک برون سپاری می‌توانید برای فعالیت‌های موقت و دوره‌ای نیروی استخدام کنید و از مهارت و تخصص این افراد بهره‌مند شوید. برای مثال، با برون سپاری بتن ریزی دیگر نیازی به آموزش دادن کارگران خود ندارید.

فعالیت های اجرای شهر بتن


محصولات و فعالیت های اجرایی شهر بتن در مراحل ساخت بنا

در این بخش، به بررسی صفر تا صد ساختمان‌سازی و محصولات ارائه شده توسط شهر بتن برای هر مرحله می‌پردازیم.

طراحی نقشه

نقشه یا پلان ساختمان شامل اطلاعاتی مثل متراژ، تعداد طبقات، موقعیت بنا، نوع کاربری و سایر جزئیات است. نقشه باید بر اساس مقررات و استانداردهای خاصی که توسط شهرداری تعیین شده است طراحی شود و در صورتی که مورد تایید قرار بگیرد پروانه ساخت دریافت می‌کند.

گودبرداری

گودبرداری به معنی ایجاد یک گودال با عمق مشخص در زمین بر اساس تعداد طبقات، میزان بار وارد شده و نوع خاک است. گودبرداری باید بر اساس محاسبات دقیق و افراد متخصص اجرا شود، زیرا نه تنها نقش مهمی در استحکام بنا دارد، بلکه در صورتی که درست اجرا نشود خطر ریزش ساختمان‌های مجاور را به همراه دارد.

اجرای فنداسیون

فنداسیون یکی از حساس‌ترین اجزای بنا محسوب می‌شود که با بهره‌گیری از فعالیت های اجرایی شهر بتن می‌توانید از اجرای درست آن اطمینان حاصل کنید. فنداسیون شامل قالب‌بندی، آرماتوربندی و بتن‌ریزی است و نقش زیادی در استحکام و ایمنی ساختمان ایفا می‌کند.

فنداسیون اجرایی


تجهیزات فنداسیون

اجرای درست فنداسیون به ابزار و تجهیزات مختلفی نیاز دارد که با برون سپاری بتن ریزی به شرکت شهر بتن می‌توانید از مزایای آن‌ها بهره‌مند شوید. این تجهیزات عبارتند از:

قالب بتن

قالب بتن از مواد مختلفی مثل چوب، فلز یا پلاستیک ساخته می‌شود و تقریبا در ساخت تمامی سازه‌های بتنی به کار می‌رود. بتن تا زمانی که سفت شود و مقاومت کافی پیدا کند در قالب قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین فعالیت های اجرایی شهر بتن طراحی و ارائه قالب‌های بتن است. مشاوران باتجربه شهر بتن با طراحی یک قالب‌بندی حرفه‌ای به شما کمک می‌کنند پروژه ساخت بنا را با سرعت بیشتر و هزینه کمتر اجرا کنید.

اسپیسر

برای ایجاد فاصله بین قالب بتن و میلگرد و جلوگیری از خوردگی میلگردها از اسپیسر یا فاصله‌گذار استفاده می‌شود. اسپیسر انواع مختلفی دارد و جنس آن معمولا پلاستیکی یا فلزی است. قرار دادن اسپیسرها در جای درست به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد. با برون سپاری بتن ریزی به یک شرکت حرفه‌ای می‌توانید از مزایای مختلف اسپیسر، از جمله ایجاد پوشش یکدست روی سطح آرماتورها، بالا بردن سرعت فاصله‌گذاری، نیاز به نیروی انسانی کمتر و در نتیجه کاهش دادن هزینه‌ها بهره‌مند شوید. ارائه انواع اسپیسر و یا واتراستاپ یکی دیگر از فعالیت های اجرایی شهر بتن است که کمک زیادی به مجریان پروژه و کارفرمایان می‌کند.

اسکلت

اسکلت ساختمان به دو دسته فلزی و بتنی تقسیم می‌شود و مراحل اجرای آن به نوع سازه، نوع کاربری، موقعیت بنا و موارد دیگر بستگی دارد.

سربندی

سقف‌ها انواع مختلفی دارند که از بین آن‌ها می‌توان به سقف تیرچه بلوک، کامپوزیت و بتنی اشاره کرد. این سقف‌ها برای مقاومت در برابر فشار به جک سقفی به عنوان نگهدارنده نیاز دارند. جک سقفی قبل از بتن‌ریزی زیر تیرچه بلوک‌ها قرار می‌گیرد و به دو نوع سبک و سنگین تقسیم می‌شود. شهر بتن فراهم‌کننده انواع جک سقفی ساده، شاقول، سقفی صلیب‌دار و عراقی برای حفظ ایمنی و نگهداری از قالب‌ها است.

دیوار چینی

برای دیوارچینی از مصالح مختلف از جمله بلوک‌های سیمانی، پنل‌های گچی پیش‌ساخته و غیره استفاده می‌شود که هر کدام مزایا و معایبی دارند و بر اساس فاکتورهای مختلف انتخاب می‌شوند.

نازک‌کاری و نماسازی

بعد از اتمام مراحل قبلی یا به اصطلاح سفت کاری، نازک کاری شروع می‌شود. یکی دیگر از فعالیت های اجرایی شهر بتن ارائه انواع داربست مدولار با کاربردهای مختلف به منظور فراهم کردن امکان کار در ارتفاع برای کارگران است. داربستی که در اجرای بنا به کار گرفته می‌شود به نوع سازه و ویژگی‌های آن بستگی دارد. داربست مدولار به دلیل نوع اتصال درونی خود امنیت زیادی برای کارگران فراهم می‌کند و به همین دلیل جایگزین داربست‌های سنتی شده است.

فعالیت های اجرای شهر بتن


 سخن پایانی

فعالیت ‌های اجرایی شهر بتن شامل خرید و فروش انواع قالب‌های بتن و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت‌وساز است. بتن‌ریزی یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت انواع بنا محسوب می‌شود و نقش مهمی در استحکام بنا ایفا می‌کند. اگر به دنبال برون سپاری بتن ریزی هستید، می‌توانید از خدمات و محصولات حرفه‌ای و با کیفیت شهر بتن استفاده کنید و مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد. شرکت شهر بتن با کمک پرسنل باتجربه و تکنولوژی برتر روز تلاش می‌کند با اجرای سازه‌های بتنی و ارائه سایر فناوری‌های نوین صنعت ساختمان‌سازی در اجرای پروژه‌های ساخت و ساز به مشتریان خود خدمات‌رسانی کند.


 

اجرای سقف تیرچه بلوک

نزدیک به هفتاد سال است که تیرچه بلوک در صنعت ساخت و ساز جهانی کاربر دارد. این...

اجرای دال بتنی یک طرفه

دال بتنی یک طرفه از بتن و میلگرد تشکیل شده است ضخامتی حدود 10 سانتی‌متر دارد و...

اجرای دال بتنی دو طرفه

سازه‌های عمرانی انواع و اقسام مختلفی دارند که یکی از آن‌ها، دال بتنی دو طرفه...

اجرای دال مرکب فولادی بتنی

یکی از گزینه‌های اقتصادی برای اجرای پروژه، استفاده از سازه‌های دال مرکب فولادی...

اجرای سیستم ICF

از جدیدترین سیستم‌های نوآوری شده با تکنیک‌های مدرن در زمینه صنعت ساختمان...

 سیستم RBS

سیستم RBS ، که مخفف Royal Building System بوده، یک سیستم مدرن از نصب دیوارها و...

قالب عایق ماندگار مسطح پانلی

ICF مخفف ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺑﺘﻦ ﻣﺴﻠﺢ ﺑﺎ ﻋﺎﯾﻖ ﻣﺎﻧﺪﮔﺎر است، روشی که در آن بلوک‌های فوم توخالی...

اجرای سازه با عایق ماندگار KBS

یکی از پرکاربردترین و ساده‌ترین روش‌های اجرای سازه با عایق ماندگار ، شیوه‌ای...

عایق ماندگار بلوک پلی استایرن

بلوک‌های پلی‌استایرین به عنوان مصالح ساختمانی، در ساخت و ساز به عنوان یک عایق...

عایق ماندگار بلوک‌های چوب سیمان

بتن یک محصول منحصر به فرد است که زندگی خود را به صورت نیمه جامد آغاز می‌کند،...

اجرای سیستم تیلت آپ TILT Up

تکنیک و روش سیستم تیلت آپ یک رویکرد مبتکرانه در صنعت ساخت و ساز است. آیا تا به...

سيستم قالب‌بندي تونلی

سیستم قالب‌بندی تونلی ، روشی است که اجازه می‌دهد تا مراحل اجرای قالب‌بندی سقف...